ללמוד לחיות – ללמוד למות

 

התמודדות עם מחלה קשה ומוות כהשראה לחיים

 "כך עליכם לחשוב על עולם בן-חלוף זה: איילת השחר, בועה בזרם, הבזק ברק בענן קיצי, מנורה מהבהבת, חזיון תעתועים וחלום". גואטמה בודהא

 

כל אדם יתמודד עם חולי ומוות – הדבר בלתי נמנע, ואנשים אשר בוחרים להיישיר מבט לארעי ולחולף – חיים בשלמות, קבלה ומשמעות גבוהה יותר. כבר במאה ה-16 הציע לנו הפילוסוף, מישל דה מונטן:"הבה נלמד לפגוש את המוות ביד חזקה ולהילחם בו. הבה נסיר ממנו את זרותו, נדע אותו ונתרגל אליו." וכך גם אנחנו כיום, רק לא במלחמה, אלא בשלווה ורכות, ניתן לעצמנו מקום להתרגל אליו, להתוודע לפחדנו העמוקים וניתן לידיעה הזאת לשחרר אותנו לחיים מלאים וטובים.

קורס זה מיועד לכל המעוניינות.ים להרחיב את תודעתם ויחסם לנושא סוף החיים והתמודדות עם מחלות קשות. הקורס מרחיב את המודעות והיכולות, את ההכרות וההתנסות בתמיכה בחולים קשים וסופניים. הקורס מתאים במיוחד לאנשי מקצוע מתחום הבריאות, הזקנה, הטיפול והחינוך, אך פתוח גם לאנשים ללא רקע דומה, אך שיש בהם קריאה פנימית למקום הזה ורצון להתקרב להגות במוות ולתמיכה בנוטים למות. הקורס מתנהל בעיקר באופן סדנאי – חוויתי - דיאלוגי, מבקש פתיחות, ומאפשר למשתתפים/ות לחלוק ולשתף מנסיון חייהן.ם ומעבודתן.ם.
התנאי המקדים היחידי הוא, שעם כל נרשמ.ת לקורס תתקיים שיחה אישית.
במהלך הקורס יהיה שימוש מגוון בחומרים מעולם הליווי הרוחני, כמו: קריאה משותפת של טקסטים, שירה והגות רוחנית, תרגול מדיטציה, צפייה משותפת בסרטים ותרגולים שונים בזוגות.

(קורס זה אינו מוכר לקראת הסמכה בליווי רוחני ואינו מוכר לגמול השתלמות).

 

מיקום ושעות

הקורס בן 48 שעות אקדמאיות  וכולל 12 מפגשים שבועיים רצופים, החל מה-3 בנובמבר ועד ה-26 בינואר. המפגשים יתקיימו בימי חמישי, משעה 16:00 עד 19:30, בטחנת הקמח 'קמה' – בכניסה לקיבוץ שער העמקים (ליד טבעון) . טחנת הקמח העתיקה היא מבנה מיוחד שמשמש כיום לפעילות אומנותית – קהילתית, חלל שמעניק השראה ללימוד ולהעמקה בתכנים.
תאריכי המפגשים: 3.11, 10.11, 17.11, 24.11, 1.12, 8.12, 15.12, 22.12, 5.1.23, 12.1, 19.1, 26.1

 

על מנחת הקורס הלה אשחר, מחלוצות הליווי הרוחני בישראל, מלווה רוחנית מוסמכת, מחנכת ומדריכה בליווי רוחני ומנחת קבוצות. מלווה חולים סופניים ובני משפחה במעבר המקודש, מלווה יחידים ומשפחות במצבי אבל ואובדן. בחייה משלבת תרגול זן יפני מסורתי, עם הגות רוחנית מסורתית ובת-זמננו, עם רקע נרחב בתיאטרון, ריקוד, עבודת גוף וטיפול הוליסטי.

 

מידע על שכר לימוד והסדרי תשלום

  • שכר הלימוד עבור הקורס הינו  2400 ₪ (לא כולל מע"מ) . דמי הרשמה בסך 300 ₪ יופחתו מהסכום הכולל. הטבה למקדימים; לנרשמים עד ה-30 בספטמבר עלות הקורס ללא מע"מ (במקום 2800)
  • ניתן לפרוס את שכר הלימוד עד ל- 6 תשלומים חודשיים רצופים ועוקבים, באמצעות כרטיס אשראי או ביט.
  • משתתף/ת שתודיע על ביטול השתתפותו בקורס עד חודש ימים לפני מועד פתיחת הקורס, לא יוחזרו למשתתף.ת דמי ההרשמה ששילמה עד למועד זה בסך 300 ₪
  • במקרה של ביטול השתתפות לאחר תחילת הקורס, לא יינתן כל החזר של שכר הלימוד ששולם והמשתתף.ת יחויב/תחויב לשלם את מלא שכר הלימוד לכל הקורס (2400 ₪ לא כולל מע"מ).

 

תוכנית המפגשים

מפגש 1 – כנפי רוח. התבוננות על הרוחני בחיינו, על השראה והעשרה רוחנית. קשב ונוכחות מרפאת
מפגש 2 – מילים, מילים, מילים. פיתוח נוכחות מרפאת, בין הקשבה לדיבור לשתיקה
מפגש 3 – למה זה מגיע לי? על התמודדות עם סבל וכאב, גורמים לסבל והיכולת להכיל אותם
מפגש 4 – מי שיש לו למה... שיח של משמעות בזמן מחלה  ובסוף החיים
מפגש 5 -  גם אם אלך בגיא צלמוות. תפילה וברכה כחיבור אנושי, על הודיה ושמירה על תקווה
מפגש 6 –  התמודדות עם המוות. מבוא ובירור עמדות אישיות. צפייה בסרט "השיעור האחרון"
מפגש 7 – המוות כמורה לחיים. תקשורת ושיחות חשובות בסוף החיים
מפגש 8 – המוות כמורה רוחני. המוות כמעורר לידיעה עצמית. צפייה בסרט "Griefwalker"
מפגש 9 – המוות כמורה רוחני. מה שלימדו אותנו המורים הגדולים
מפגש 10 - וְאִם מָתוּן מְעַט הַצַעַד... זקנה - אובדנים ואתגרים, התחדשות וצמיחה
מפגש 11 – אדון הסליחות. פרידות, סליחות וחרטות, צוואה רוחנית והספד
מפגש 12 – רק על עצמי לספר ידעתי. אדוות, סיכומים וטקסי פרידה

 

לפרטים והרשמה

הלה אשחר - SCE-C
052.3763486 אנא שלחו הודעת וואטסאפ
hila@advot.co.il